tugeder iz beter

Piątek – dwadzieścia babideł leci do Indii. Wszystkie w maseczkach. Non stop wyciągamy swoje żele antybakteryjne i przecieramy paluszki. Wymieniamy informacje, czasem sprzeczne. Podobno maseczki w ogóle nie działają, t y l k o mycie rąk. Podobno niektóre jednak działają. Podobno te wszystkie informacje nie są prawdziwe, dane są zaniżone, są zawyżone. Najgorzej byłoby w takim szpitalu wylądować. Trzeba uważać. Leków pełna walizka, na wszelki.

Dwa dni później – dwadzieścia babideł na festiwalu w lokalnym tłumnie. Niektóre skaczą w rytm bębnów, od skakania chce im się pic, kto ma picie i się podzieli? Nieważne, że z jednej butelki. Przewodnik krzyczy, żeby trzymać się tugeder. Tugeder iz better!!
Od starej Hinduski z torby na ziemi kupuje coś, co wygląda jak obwarzanki, tylko takie rozprasowane, rozdaje, mniam, bardzo smaczne, z rąk do rąk, pycha.
Shiva patrzy na nas i mam nadzieję, nas ochroni, bo żel został w walizce. Tugeder iz better.


Poza tym ćwiczymy i uczymy się, że w każdej pozycji ważna jest uważność, spokój i balans.
Pająk na macie powoduje jednak, że pozycja psa zamienia się w pozycję uciekającego psa z łapami do góry. Piszczy nie tylko właścicielka maty, ale też sześć koleżanek dookoła.


Jaki jest problem? – pyta lekarka ajurwedyjska. Biorę wdech i mówię, że tylko spokojnie, leki, panika, anxiety i tak dalej. Może to haszimoto, może nadwrażliwość albo kliniczna depresja? Jak się mówi dwubiegunowa? Generalnie daleko od równowagi. Oczy lekarki w kolorze miodu odbijają wszechobecne słońce, kiedy mówię i mówię. Potem czekam i czekam.
Aż w końcu mówi:
– Jak wygląda twoja kupa?

… cdn

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s